ספרים בהוצאת דהמדאנה

הוצאת דהמדאנה פועלת להפצת הדהמה (הלימוד של הבודהה) בישראל. ההוצאה מפרסמת ספרי דהמה להפצה חופשית הכוללים תרגום כתבי מקור, מאמרים והגות בנושא.

לב פתוח, תודעה צלולה קובץ השיחות הארוכות של הבודהה - המלא מבט על מחשבה בודהיסטית (2014)
קובץ השיחות
באורך בינוני: 1-30
(2017)
לב פתוח,
תודעה צלולה
(2017)
קובץ השיחות
הארוכות של הבודהה.
(2014)
מבט על מחשבה
בודהיסטית
(2014)
דרך האמת - דהמפדה קובץ השיחות הארוכות - חלק שלישי קובץ השיחות הארוכות - חלק שני קובץ השיחות הארוכות - חלק ראשון
 דרך האמת –
דהמפדה
(2014)
קובץ השיחות
הארוכות – חלק ג
(2012)
 קובץ השיחות
הארוכות – חלק ב
(2011)
 קובץ השיחות
הארוכות – חלק א
(2010)
דהמפדה - פיסות של אמת מה עוד אמר הבודהה מה אמר הבודהה  
דהמפדה –
פיסות של אמת

(2008)
מה עוד אמר
הבודהה
(2006)
מה אמר
הבודהה
(2004)
 

 

 

עד כה יצאו לאור 10 ספרים של תרגומי שיחות, מאמרים ופרשנות על תורתו של הבודהה ואופן התרגול. שני הספרים הראשונים כללו אסופת שיחות מרכזיות, לצד מאמרים מתורגמים ומקוריים וכמו כן הסברים על מושגי יסוד בלימוד והוראות מדיטציה מפי הנזיר המכובד המנוח מהאסי סיאדו הבורמזי. הספר השלישי – דהמפדה (פיסות של אמת, 2008) הינו אסופת ציטטות מפי הבודהה, ושלושת הספרים שיצאו לאחר מכן הם שלושת חלקי קובץ השיחות הארוכות מתוך קנון הכתבים הבודהיסטי.

ב-2014 יצאו 3 ספרים נוספים. ״קובץ השיחות הארוכות של הבודהה״ המלא, הוצאה מחודשת ומעודכנת של הדהמפדה תחת השם ״דרך האמת״, וספר שלישי של פרשנות ומאמרים בשם ״מבט על מחשבה בודהיסטית״.

שלושת הספרים מהווים שלוש דלתות שונות ללימוד הבודהיסטי – קובץ השיחות הארוכות הוא לימוד שיטתי, אותנטי ומעמיק של הלימוד המקורי של הבודהה , הדהמפדה מגלה היבטים יותר פואטיים של הלימוד של אמרות חוכמה שיריות, וקובץ המאמרים ״מבט על מחשבה בודהיסטית״ מגלה פנים של הסברים תיאורטיים פרשניים והיסטוריים של הלימוד בראי מודרני של התרבות הישראלית-מערבית.

ב-2017 יצא ספר תרגומים נוסף מתוך קובץ השיחות באורך בינוני, 30 שיחות ראשונות מתוך 152. זהו אולי הקובץ הפופולרי ביותר מתוך החמישה ורבים רואים בו כמייצג בהיקפו את רוב הלימוד של הבודהה.